בול טרייר

סוג: קרבות.

מקור בעולם: ברמינגהם שבאנגליה.

אורך חיים ממוצע: 13-11 שנים.

גובה: 53-56 ס"מ.

משקל: 24-28 ק"ג.

סוג פרווה: קצרה, שטוחה ומבריקה.

תכונות פיזיולוגיות:
הראש מתעקל כלפי מטה בצורת ביצה, אוזניים קטנות עומדות, גוף מוצק עם גב קצר וחזק. זנב קצר. עיניים קטנות, מלוכסנות וכהות.

אופי טיפוסי:
אמיץ, נחוש אך יודע מתי לא להיכנס למאבק מיותר. נאמן מאוד אך יכול להיות גם מאוד עקשן. מאוד אוהב להיות בחברת אנשים ולעקוב אחריהם אף על פי שלעיתים קרובות הוא ילך על פי התחושות והרצונות שלו. בכלליות הם מאוד חביבים ואוהבי אנשים, סקרנים מאוד ונראה שהם תמיד עסוקים… יש לשים לב, הבול טרייר לא תוקף לעיתים קרובות ולרוב יש סיבה מאוד מוצדקת מאחורי המעשה, אך במקרה ואכן ינשך הנזק שיגרם יהיה חמור מאוד משום שמאוד קשה לגרום לו להרפות.

אילוף בול טרייר:
יש לחשוף את הגורים בתקופות הנכונות לכל גירוי אפשרי על מנת לצמצם דומיננטיות או רכושנות. הגזע יכול להיות עצמאי מאוד ועקשן ולכן יש להקפיד על אילוף מוקדם. אחת הפקודות החשובות ביותר שיש ללמד את הגזע היא הפקודה:   out/leave it= להוציא מהפה.
לפרטים נוספים על תוכניות אילוף כלבים מגזע בול טרייר התקשרו עכשיו: 052-690-77-73.

טיפול מיוחד:
נדרש להבריש את הפרווה פעם בשבוע, ולקלח רק אם באמת צריך. טיפוח הפרווה יגרום לה להבריק. הם צריכים המון כושר, אך גם לא מעט גירויים מחשבתיים בבית ובחוץ. על פי החוק בישראל, הבול טרייר נכנס לרשימת הכלבים המסוכנים ולכן יש להוציא אותו לטיול אך ורק עם רצועה, ובליווי של מבוגר מעל גיל 18.

בעיות בריאות:
אצל הלבנים ניתן למצוא יותר: חרשות, מחלות לב, אי ספיקת כליות ובעיות עור. בעיה נוספת השייכת לכלל הגזע היא מחסור גנטי באבץ.

בעלים:
מתאים ל: התראה והרתעה, הגנה, מצוין עם ילדים אם נחשף באופן הנכון בזמן הגורות, במידה ולא יתכן ויהפוך לרכושן על המשאבים שלו.
לא מתאים ל: קשישים או בעלים בעלי אסרטיביות נמוכה. לא מתאים ככלב ראשון.

כללי:
הבול טרייר או בכינויו – הביריון, נוצר על ידי הכלאה בין בולדוג לטרייר אנגלי לבן (שנכחד מהעולם), במאה ה- 19. ג'יימס הינקס מאנגליה יצר לראשונה את הגזע בין השנים 1830-1860 ככלב הלחימה האולטימטיבי. במקור הגזע אמור להיות לבן (הצבע האהוב על ג'יימס) הבעיה היא שיחד עם גנטיקת הצבע, הועברה גם גנטיקה של מחלות תורשתיות. בשנים ההם הם היו הכלבים הקלים והזריזים ביותר בקרבות השוורים והכלבים. הצבעים הנוספים נוספו מאוחר יותר באזור השנה 1900 כאשר הכליאו את הגזע עם סטפורדשייר טרייר. הבול טרייר הלבן נקרא "האביר הלבן" בשל היכולת שלהם להבחין מתי עליהם להלחם ומתי לא.

דילוג לתוכן