באסט


סוג:
 ציד (הרחה).

מקור בעולם:
 צרפת.

אורך חיים ממוצע:
 10-13 שנים.

גובה:
 33-38 ס"מ.

משקל:
  18-29 ק"ג.

סוג פרווה:

קשה, חלקה, קצרה וצפופה.

תכונות פיזיולוגיות:

נחשב כאחד הגזעים הארוכים ביותר בעולם. כה ארוך עד שלעיתים יש נוצרת לו בעיית אגן. רגליים קצרות מאוד. הגזע בעל האוזניים הארוכות ביותר בעולם. מסת עור רבה בפנים כך שהעפעפיים התחתונים תמיד נפולים. גוף עבה ומוצק. גובהו הנמוך ואוזניו הארוכות של הגזע עוזרות לו לקלוט ריח טוב יותר משאר גזעי הכלבים. רגליו הקצרות עוזרות מונעות ממנו לרוץ מהר כך שהצייד יכול לעקוב אחריו. חוש הריח של גזע הוא בין המפותחים ביותר מבין כל גזעי הכלבים בעולם.

אילוף באסט:
ניתן לומר שלגזע רמת אינטליגנציה בינונית. ישנם מספר קשיים באילוף הבאסט, אחד מהם הוא המזון או הצ'ופרים. הגזע נוטה לשכוח את כל מטרת האימון ומתרכז בהשגת המזון. לכן יש לשים לב לעבודה נכונה בחיזוקים חלקיים בתדירות וזמנים משתנים.
לפרטים נוספים על תוכניות אילוף כלבים מגזע באסט התקשרו עכשיו: 0526907773.

אופי טיפוסי:
עצמאי, חברתי ועדין. יכול להיות עקשן מאוד ברגע שמזהה ריח במיוחד של חיות אחרות.


טיפול מיוחד
:
הפרווה אינה דורשת טיפוח תמידי, מלבד האוזניים שנוגעות כל הזמן ברצפה ואוספות לכלוך. טיולים ארוכים אך בקצב איטי יתרמו מאוד לכושר ולמערכת החיסונית של הכלב.

בעיות בריאות:

נטייה להשמנה, בעיות בעמוד השדרה ודיספלזיה של האגן. רגישות לזיהומים באוזניים ובעיניים, זיהומי עור. רבים מהגורים נולדים בעזרת ניתוח קיסרי.

בעלים:

מתאים ל: משפחה עם ילדים, חיות אחרות, התראה, חיי עיר או כפר.
לא מתאים ל: הגנה, תקיפה, פעילות ספורטיבית מאומצת.

כללי:

יתכן כי הגזע נוצר באזור המאה ה- 16 לספירה. בתחילה שימש הגזע לצייד של חיות קטנות כמו ארנבות ושפנים כאשר המטרה הייתה לעקוב אחר הריח של החיה, למצוא אותה אך לא להרוג אותה. המטרה הזו הייתה תפורה על הגזע משום שהיה לו מאוד קשה להרוג את החיה ולהחזיר אותה לצייד. עד לשנים הראשונות של 1900 נחשב הגזע כלב אצולה בלבד משום ששימש כעזר בענף הספורט – ציד.

.

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: