אקבש

סוג: רעייה, שמירה

מקור בעולם: טורקיה

אורך חיים ממוצע: 10-11 שנים

גובה: 71-86 ס"מ

משקל:  41-55 ק"ג

סוג פרווה:
ישנם 2 סוגי פרווה קצרה וארוכה. אך לשני הסוגים זוהי פרווה כפולה לבנה כאשר העליונה רכה יותר ובזנב מעט מנוצה.

תכונות פיזיולוגיות:
ראש מאורך, אוזניים נפולות. רגליים ארוכות, זנב מעוגל כלפי מענה. מזכיר מאוד הכלאה בין הכנעני לפירנאי.

אופי טיפוסי:רגוע, עצמאי, חשדן בנוגע לזרים, יכול להיות תוקפן לכלבים אחרים ואנשים זרים בכלל. גם אם הכלב מאוד רגוע אין זה אומר שאנחנו יכולים לנוח על זרי הדפנה – עלינו להשגיח עליו בכל עת בסביבה זרה או בסביבת זרים. נאמן מאוד לבעלים אינטליגנטיים מאוד אך עם זאת גם מאוד עצמאיים.

אילוף אקבש:
תכונות האופי שלו בשילוב רמת האינטליגנציה הגבוה גורמות לגזע להיות אחד הגזעים הקשים ביותר לאילוף. הגזע הורבע בשביל לחשוב באופן עצמאי ומתוך כך גם לרוב יחשוב שדרכו עדיפה. על מנת להגיע לרמת אילוף נכונה יש להתחיל חינוך אסרטיבי עם מסגרת ברורה מאוד עוד בשלבי הגורות הראשוניים. טיפ לאילוף אקבש: התמדה. שגרתיות במסגרת לאורך זמן תוביל לתוצאות הרצויות. טיפ נוסף – תאום ציפיות. התאימו את ציפיות האילוף ליכולות של הכלב בהתאם ליצריו, דחפיו ואופיו האינדיווידואלי.
לפרטים נוספים על תוכניות אילוף כלבים מגזע אקבש התקשרו עכשיו: 0526907773.

בעיות בריאות: דיספליזה של הירך, בעיות לב ובלוטת התריס.

בעלים:
מתאים ל: בעלים אסרטיביים או מנוסים מאוד עם כלבים המבינים תקשורת כלבית, חיי כפר, שמירה, התראה.
לא מתאים ל: ככלב ראשון, קשישים, חיי עיר (אלא אם מספקים לו את הפעילות הגופנית הנדרשת), עבודה עם ילדים.

כללי:
בשפה הטורקית אקבש הוא ראש לבן. במאה הראשונה לספירה נכתב על הגזע על ידי סופר רומאי: "רועי צאן רוצים כלבי שמירה לבנים בשביל למנוע את הבלבול בניהם לבין חיות הטרף. ומשום שלרוב הזאבים תוקפים בלילה חשוב שהצבע של הכלב יהיה שונה מצבעו של הזאב אחרת הרועה צאן יכול לתקוף את הכלב שלו במחשבה שזהו הזאב". יש האומרים שמקורות הגזע הגיעו מהונגריה ומאיטליה, אך למעשה מקורותיו לא באמת ידועים מה שידוע בוודאות זה שהגזע קיים כבר מאות שנים ויש האומרים 3000 שנים.

דילוג לתוכן