מה זה אילוף כלבים


אילוף כלבים הוא למעשה לימוד הכלבים הרגלים ופעולות שונות. דוגמה ללימוד הרגלים: עשיית צרכים בזמן טיול בלבד ולא בתחום הבית. דוגמה ללימוד פעולות שונות: ישיבה כאשר הכלב שומע את המילה "שב".

אילוף כלבים בסיסי
 לרוב כולל לימוד של ההרגלים: עשיית צרכים בטיולים בלבד, מניעת משיכה ברצועה בזמן הטיול, מניעת קפיצות על הספות, מניעת התפרצויות מדלתות פתוחות ומניעת ירידה מהמדרכה לכביש ללא רשות. ובנוסף לימוד פעולות שונות כגון: ישיבה (שב), שכיבה (ארצה), הליכה לצד הבעלים (רגלי), הישארות במקום (הישאר), הגעה לבעלים (אלי), הליכה למקום של הכלב בבית, הפסקת פעולות לא רצויות (לא) ושחרור למשחק (חופשי). תהליך אילוף הכלבים הבסיסי כשמו כן הוא: מהווה את הבסיס שממנו ניתן להמשיך לשאר סוגי האילוף למיניהם.

אילוף כלבים למשמעת מתקדמת
 הינו תהליך לימוד שניתן לבצע אותו לאחר תהליך אילוף הכלבים הבסיסי ומטרתו שהכלב יבצעו את מה שלמדו בפעם הראשונה וללא הצורך בתיקונים.

אילוף כלבים לפתרון בעיות התנהגות
 בשונה מהדעה הרווחת אינו מתייחס להתפרעויות או חוסר משמעת של הכלב בבית – תהליך אילוף כלבים בסיסי יכול לפתור את הבעיות האלו ללא מאמץ. תחת הקטגוריה "בעיות התנהגות" נכנסים התנהגויות חריגות כמו- תוקפנויות וחרדות (פחדים קיצוניים). מטרתו היחידה של תהליך אילוף כלבים לפתרון בעיות התנהגות היא הקניית התנהגויות חדשות לכלב אשר יהוו חלופה להתנהגויות לא רצויות קודמות. לדוגמה- כלב אשר מגלה תוקפנות כלפי כלבים אחרים, בתום התהליך יתעלם מהם במקום לתקוף אותם.

אילוף כלבים לעבודה
 הם תהליכי אילוף אשר בסופם לומד הכלב לבצע פעולות שונות למטרה מעשית.  ישנם תהליכי אילוף נוספים ורבים: אילוף כלבים להגנה, אילוף כלבים לתקיפה, אילוף כלבים להרחה (סמים, חומרי נפץ, כלי נשק ועוד), אילוף כלבים לרעיית צאן, אילוף כלבים להצלה, אילוף כלבים לתערוכות יופי, אילוף כלבי נחייה ופריצת הדרך בשנים האחרונות אפילו אילוף כלבים לחולי אלצהיימר וכל אלו רק קצה הקרחון ממגוון התפקידים והפעולות שניתן ללמד את הכלבים.


מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: