אמצעים לאילוף כלבים

לכל שיטת אילוף יש את האמצעים שלה. בשיטת החיזוקים ניתן להשתמש בצ'ופרים כמו מזון, משחק אהוב ואפילו אינטונציה (טון דיבור) כשיבוח. בשיטת ההימנעות ניתן להשתמש באמצעי הפרעה שונים כמו פחית הרעשה או באמצעי אכיפה בדמות הקולריםהשונים ורצועה. בשיטה המבוססת על היצרים ותפיסת עולם הכלב נדרשת הפנמה ובקיאות בפסיכולוגיה של הכלב, תקשורת כלבית וכמובן בקיאות בתפיסת העולם של הכלב.

ישנם כלי אילוף כלבים רבים, ויש לזכור כי אף אחד מהם לא הומצא על מנת להתעלל בכלבים. אם אחד מהאמצעים גורם לכלב סבל הגובל בהתעללות זה מפני שהגורם המשתמש באמצעי לא הבין את מטרתו ולא בקיא באופן העבודה שלו. לכן, לפני שמשתמשים בכל אמצעי כלשהו יש "לעשות עליו שעורי בית", ללמוד כיצד הוא עובד ומה מטרתו. כלי אילוף בידיים לא מיומנות יכול להכאיב ולפצוע את הכלב ולכן לפני שימוש בכל אמצעי התייעצו עם גורם מומחה.
לצורך אילוף הכלב בשיטת החיזוקים נוכל למצוא אמצעי עזר כמו הקליקר, צעצועי משיכה וצעצועי הבאה. לשיטת ההימנעות נוכל למצוא אמצעי אכיפה כגון: רצועות וקולרים מבד ומעור, קולרי ראש כמו ההלטי והג'נטל לידר וקולרי צוואר כמו החנק, צובטנים ודוקרנים. ישנם גם קולרים המופעלים על ידי שלט כמו הקולר החשמלי וקולר רטט וגם אמצעי אכיפה אשר לא נוגעים כלל בכלב כמו – פחיות הרעשה. בשיטה המבוססת על תפיסת העולם של הכלב נוכל למצוא את תא ההטסה, כלוב רשת, צעצועי רדיפה וציד, צעצועי המזון כמו- קונג, בקבוק, צלחת ועוד…

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: