איך לבחור פנסיון לכלבים?

פנסיון כלבים הוא בית הארחה לכלבים, המיועד להבטיח את ביטחון הכלב ושלומו במהלך היעדרות בעלים. מהו היקף האחריות אשר יש להטיל על פנסיון לכלבים בכל הנוגע למקרה בו כלב השוהה בפנסיון סובל מבעיה רפואית או פיזית בזמן שהותו בפנסיון או זמן קצר לאחר שחרורו וכתוצאה מפעולות אשר בוצעו בעת שהותו בפנסיון? לחצו כאן למאמר השלם על אחריותו של פנסיון לכלבים.

סוגי פנסיון כלבים

פנסיון רגיל לכלבים

לרוב ממקום באזור המושבים או בשטח חקלאי. הגדולים מבניהם יכולים להכיל עד 60 כלבים ולעיתים אף יותר. רוב הפנסיונים בנויים ממקום מוגדר למנוחת הכלבים ומקום מוגדר למשחקים.

ישנם פנסיונים רבים בארץ, לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. אחד היתרונות למשל בפנסיונים גדולים הוא אמינות המקום והגושפנקה שהמקום אכן דואג באופן מיטבי לכלבים (אחרת לא היה כזה גדול), לעומתם אחד היתרונות פנסיונים קטנים הוא צפיפות נמוכה יותר של כלבים – ובכך מזעור הסיכוי להתפתחות מחלות.

פנסיון ביתי לכלבים

סוגי פנסיון אלו הם לרוב אנשים פרטיים (לרוב בעלי בתי קרקע) אשר מסוגלים לארח כלבים בביתם. ברוב הפנסיונים הללו, הכלבים ישנים בבית הפנסיון ובמהלך היום משחקים בחצר הבית. אך גם לפנסיונים אלו (כמו לכל דבר בחיים) יתרונות וחסרונות. אחד היתרונות למשל הוא היחס האישי שמקבל כל כלב – וכמובן התנאים המעולים, אך עם זאת אחד החסרונות הוא שרוב בעלי הבתים אינם אנשי מקצוע אלא חובבי/אוהבי כלבים למינם ומתוך כך לרובם קשה להבטיח את בטיחותו ובריאותו השלמה של הכלב.

שירות פנסיון כלבים

פנסיון מלא

בהיעדרות ממושכת של הבעלים. הכלב מתארח בפנסיון לפרק זמן של מינימום 24 שעות. גם כאן יש שוני בפנסיונים, חלקם מחשבים 24 לפי שעת הכנסה ושעת יציאה למשל מ- 10:00 בבוקר ועד 10:00. כלומר אם הכנסתם את הכלב לפני 10 בבוקר או הוצאתם אותו לאחר 10 בבוקר תשלמו על יום נוסף. חלקם מחשבים 24 שעות לפי יום כניסה ויום יציאה, למשל: כניסת הכלב יום שני, הוצאת הכלב יום רביעי = 3 ימי פנסיון. ללא חשיבות לשעות ההכנסה וההוצאה של הכלב.

פנסיון יומי

בהיעדרות יומית של הבעלים מהבית. לרוב מדובר בבעלים עובדים הנעדרים לפרק זמן שנע בין 8-12 שעות מהבית, ומעוניינים לספק לכלב עניין ואת היכולת לעשות צרכים בזמן שהותם בעבודה. הרעיון הוא ממש כמו גן ילדים, מכניסים את הכלב לפנסיון בבוקר וחוזרים לקחת אותו בערב.

איך לבחור פנסיון כלבים

בקרו בפנסיון טרם הכנסת הכלב והקפידו לעקוב אחר הטיפים הבאים לקבלת ההחלטה הנכונה:

 1. בטיחות: שימו לב לכל מפגע בטיחותי אפשרי בפנסיון. כמובן הסתכלו ממבט הכלב- למשל גדרות מברזל אומנם מונעים מרוב הכלבים בריחה, אך ישנם כלבים המסוגלים ללעוס גדרות ברזל דקות. במקרה הטוב לאחר שנעשה חור בגדר הכלב מצליח לברוח ובמקרה הפחות טוב הגדר יכולה לפצוע אותו קשות.
 2. תברואה: בדקו את הניקיון: שימו לב כי חצרות המשחקים נקיות מצרכים (או בתהליך ניקוי)  (בפנסיונים הביתיים ניתן לבדוק את החצר ולשאול את הבעלים כל כמה זמן אוספים את הצרכים). מערכת הניקוז: בדקו כי אכן קיימת אחת כזו, שלכלבים אין גישה אליה ושהיא מטופלת ונקייה. לתשומת לבכם- ישנם גם פנסיונים המחטאים את שטחם אחת לשבוע עם מכונות קיטור.
 3. מקצועיות: התרשמו מצוות העובדים, למשל: האם הם יודעים להתאים כלבים אחד לשני, כלומר ברגע שמכניסים יותר מכלב אחד לגדריה אוטומטית מתחילה להתפתח בין הכלבים מערכת יחסים. במידה ואחד הכלבים בעייתי – ישנו סיכוי כי יסב נזקים פיזיים או נפשיים לאחד הכלבים האחרים.
 4. מצבי חירום: שאלו על התגובות במקרי החירום למשל- מה קורה אם הכלב מגלה סימני מחלה?
 5. אחריות: וודאו כי לפנסיון יש הסכם שעליו צריך לחתום בעת הכנסת הכלב – קראו וחשוב יותר הבינו אותו. אל תדלגו על אף שורה, לעיתים ישנם שורות המורידות כל אחריות מהפנסיון על נזקים שנגרמים לכלב (במידה וקיימים כאלו).
 6. סמכו על ההרגשה הפנימית שלכם: גם אם במידה והכל נראה תקין, אך אתם עדיין מרגישים ספק מסוים – עדיף לבדוק פנסיונים אחרים.

טיפים להכנסת הכלב לפנסיון

בעוד שממבט עינינו, תהליך הכנסת הכלב לפנסיון נראה דבר שמה בכך – בשביל הכלב זה איבוד עולמו. הכלב היא חיית הרגלים, שגרת יומיום ומסגרת. בהתאם לאופי הכלב- הוצאתו מהשגרה והכנסתו לפנסיון יכולה לזעזע אותו מבחינה נפשית ולעיתים אף לגרום להתפרצות של בעיות בריאות. לכן על מנת לצמצם למינימום האפשרי את הפגיעה בכלב עקבו אחר הטיפים הבאים:

 1. אוכל: התעקשו שהפנסיון יאכיל את הכלב את אותו סוג מזון שהוא רגיל מהבית. מומלץ מאוד אף להביא את שק האוכל לפנסיון.
 2. משהו מהבית: במידה ועל הכלב לעבור את הלילה בפנסיון, מומלץ להשאיר איתו את אחד החפצים שלו מהבית – כמו שמיכה/מיטה שהוא רגיל לישון בה או אפילו צעצוע האוהב. הריח של אותו חפץ יכול להרגיע אותו מאוד.
 3. אל תיפרדו מהכלב: כאשר תהליך הפרידה מהכלב איטי הוא לרוב מעורב ברגשות רבים. הכלב מריח את המצב הנפשי של בעליו ונכנס ללחץ רב עקב כך. מומלץ מאוד להשאיר את הכלב בגדריה או בתא המנוחה – להסתובב ממנו וללכת, על מנת לא להאריך את הפרידה.
 4. הכירו לכלב את הפנסיון: במידה וזוהי הפעם הראשונה של הכלב באותו הפנסיון, מומלץ להביאו לביקור בפנסיון מספר פעמים לפני שמשאירים אותו שם. יש להסתובב עם הכלב בכל פינה בפנסיון ולתת לו להריח ולחקור את המקום.
 5. כלבים לחוצים/חרדתיים: מאוד מומלץ לנצל את השירות של הפנסיון יומי מספר ימים לפני הפנסיון המלא.
דילוג לתוכן